Δευτέρα 11 Μαΐου 2015

Α.Ο.Α. Σαρωνικός - Θρίαμβος Χαϊδαρίου 3-1 σετ (παγκορασίδες Α'). Πρόκριση στο Final 4 για τον Σαρωνικό.

Ρεπορτάζ - Video: Σταύρος Ρωπαΐτης.
Την πρόκριση του στο Final 4 των παγκορασίδων της ΕΣΠΕΔΑ πανηγυρίζει από σήμερα το μεσημέρι ο Σαρωνικός, ο οποίος επικράτησε σε αγώνα νοκ άουτ με 3-1 σετ του Θριάμβου Χαΐδαρίου. Το παιχνίδι της φάσης των 8 διεξήχθη στο κλειστό του Ε.Π.Α.Λ, καθώς η ομάδα της Αίγινας κατέκτησε την 1η θέση στην β' φάση του πρωταθλήματος.

Οι δεκάδες φίλαθλοι του αθλήματος που βρέθηκαν στο κλειστό του νησιού παρακολούθησαν ένα όμορφο ματς, με αρκετό θέαμα από δύο ομάδες που ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους, με τους γηπεδούχους όμως να είναι καλύτεροι, και να παίρνουν την πρόκριση σχετικά εύκολα. Στα αγωνιστικά, η ομάδα της Δήμητρας Παλαβρατζή ξεκίνησε πολύ δυνατά, και με όπλο το καλό σέρβις και την αποτελεσματική επίθεση, έφτασε εύκολα στο 25-8 και προηγήθηκε με 1-0.