Τρίτη 5 Μαΐου 2015

Αργυρούπολη -Α.Ο.Α. Σαρωνικός 3-0 σετ και Α.Ο.Α. Σαρωνικός - Α.Σ. Ρέντη 3-1 σετ (Παγκορασίδες Β').

Ρεπορτάζ - Video: Σταύρος Ρωπαΐτης.
Δύο αγώνες το Σαββατοκύριακο είχαν οι παγκορασίδες Β' του Σαρωνικού με το έργο τους για πρόκριση στην επόμενη φάση να είναι πολύ δύσκολο. Συγκεκριμένα τα νεαρά κορίτσια του Σαρωνικού ήθελαν νίκη με 3-0 το Σάββατο στην Αργυρούπολη, και νίκη κόντρα στον Α.Σ Ρέντη την Κυριακή στο ΕΠΑΛ. Τελικά δεν τα κατάφεραν, καθώς ηττήθηκαν με 3-0 από την Αργυρούπολη, ενώ την Κυριακή επικράτησαν του Α.Σ Ρέντη με 3-1 σε ένα ματς γοήτρου.Το παιχνίδι του Σαββάτου ήταν εξ αρχής  δύσκολο, και μετά το 1-0  των γηπεδούχων με 25-11 τα πράγματα έγιναν πιο απλά για αυτούς. Η φάση που σημάδεψε όλον τον αγώνα, έγινε στο 2ο σετ και με το σκορ να είναι στο 10-3 υπέρ του Σαρωνικού.